Tadeusz i Witold Mocarski - Mistrzowie Polski w GMP.

Jest rzeczą normalną, że każdego hodowcę interesuje jakie gołębie ma Mistrz Polski, jak wyglądają jego gołębniki, jakich używa suplementów, karm i jak lotuje. W tym roku Generalnymi Mistrzami Polski zostali koledzy Tadeusz i Witold Mocarski. Właśnie w tych kolejnych trzech fotoreportażach możemy się tego wszystkiego o czym pisaliśmy na początku dowiedzieć.

Dodano: 2018-12-28 10:59

Drugi lot zimowy - wypuszczenie gołębi.

Za nami już drugi też krótki lot zimowy. Ostatnio w dniu wypuszczenia ze 125 gołębi zakoszowanych przyleciało 117. Jak się okazało dzisiaj na koszowaniu w kolejnych dniach wróciło jeszcze kilka gołębi tak, że na 2 lot poszły 122 gołębie. Teraz w gołębniku jest już 114 sztuk. Mamy nadzieje, że pozostałe jeszcze dolecą. Jak nie dzisiaj to w kolejnych dniach. Teraz możemy sobie pooglądać jak były wypuszczone.

Dodano: 2018-12-26 13:02

Pierwszy lot zimowy!

Sezon w lotach zimowych możemy uznać za otwarty. Dzisiaj mieliśmy pierwszy lot który możemy uznać za trening. Po lataniu wokół gołębnika przyszedł czas aby wywieźć gołębie trochę dalej. Szybkie koszowanie, zapakowanie gołębi, wywózka i wypuszczenie. Na lot zakoszowaliśmy 125 sztuk. Teraz kiedy wstawiam film mamy ich z powrotem w gołębniku 117 sztuk. Trochę jeszcze brakuje. Jak pokazuje praktyka z poprzednich lat jest to normą. Mamy nadzieję, że na kolejnych lotach straty będą dużo mniejsze. Tak więc zapraszamy do kibicowania.

Dodano: 2018-12-26 13:01

WG Czersk - podsumowanie sezonu 2018

W sobotę odwiedziliśmy kolegę Seabstiana Ostoję - Lniskiego podczas organizowanej przez niego imprezy podsumowującej sezon 2018 na wspólnym gołębniku. Spotkaliśmy tam wielu ciekawych hodowców, z którymi miło spędziliśmy sobotni wieczór praktycznie cały rozmawiając o gołębiach i sporcie gołębiarskim. Popatrzmy więc jak wyglądała ta impreza zaczynając od przygotowań. W kolejnych częściach zobaczymy wręczanie nagród i prezentację zwycięskich gołębi.

Dodano: 2018-10-22 11:36

Aukcja gołębi Jaroslava Strnada - przygotowania

Kilka tygodni wcześniej, na naszej stronie internetowej, informowaliśmy o aukcji gołębi kol. Jaroslava Strnada, która odbyła się w ostatnią sobotę w sklepie "de Felle" w Jastrzębiu Zdrój. Zobaczmy jak wyglądały przygotowania do niej i sama aukcja. Możemy też zapoznać się z ofertą sklepu "de Felle" kolegi Przemysława Klimczaka.

Dodano: 2018-10-08 18:24

Losowanie nagród - odkurzaczy

Kolejnymi nagrodami, które były losowane wśród klientów sklepu dlahodowcow.pl były dwa odkurzacze do gołębnika ufundowane przez firmę IRBAPOL. Również dla nich, pani Mariola znalazła nowych właścicieli. Popatrzmy więc kogo wylosowała i gdzie pojadą.

Dodano: 2018-10-03 08:54

Losowanie gołębi Arka Koniecznego w sklepie dlahodowcow.pl

W sklepie dlahodowcow.pl gościliśmy tuż przed wyjazdem do Rainera Puttmanna i filmowaliśmy losowanie gołębi Arka Koniecznego. Losowanie odbywało spośród osób, które zakupiły zestawy ziół jego produkcji. 25 gołębi już niedługo dotrze do tych, którzy mieli wtedy szczęście. Do kogo dokładnie dotrą gołębie możemy zobaczyć w tym filmie.

Dodano: 2018-10-01 10:35

Dni otwarte u Rainera Puttmanna

Rainer Puttmann z pewnością jest zadowolony. Imprezę, która się odbywała już po raz piąty, na pewno może zaliczyć do udanych. Jego gołębie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Linie gołębi z "Hurrican 51" i "Super Dohmen" biły absolutne rekordy popularności. Podczas imprezy spotkaliśmy wielu hodowców z Polski, którzy właśnie tymi gołębiami byli bardzo zainteresowani.

Dodano: 2018-09-30 08:40

Wcześniejsze aktualności →