>loty treningowe rozpoczną się od 6 sierpnia<
Zaproszenie:

Witam Serdecznie Miłośników Sportu Gołębiarskiego!

Chciałbym Państwa zaprosić do udziału w III edycji lotów gołębi młodych ze wspólnego gołębnika pod nazwą "Wspólny Gołębnik Czersk", organizowanych przeze mnie w 2017 roku. Poprzednie dwie edycje, które były organizowane w 2015 i 2016 roku można ocenić pozytywnie. Obyło się bez lotów katastrofalnych, a dopiero loty finałowe weryfikowały prawdziwą wartość dostarczonych gołębi. Mam nadzieję, że również organizowana przeze mnie kolejna edycja zawodów nie będzie odbiegać poziomem sportowym od poprzednich. Niestety to nie zależy tylko ode mnie. Na pewno składa się na to wiele czynników. Doświadczenie z poprzednich edycji pokazuje, że chyba najważniejsze jest przygotowanie przez hodowcę młodych gołębi do rywalizacji na WG (szczepienia, gołębie młode wyhodowane po zdrowych i witalnych rodzicach, odpowiedni wiek pozwalający na lepszą aklimatyzację itp.). Tylko zdrowe i w pełni witalne młode mają szanse na przetrwanie i rywalizację na najwyższym poziomie oraz wygranie atrakcyjnych nagród.

W regulaminie na sezon 2017 dokonałem kilka istotnych zmian. Przede wszystkim do każdego zgłoszonego gołębia uczestnik będzie mógł dostarczyć bezpłatnie gołębia rezerwowego. Opłata za gołębia podstawowego wynosi 400zł. Na stronie jest dostępna pełna wersja regulaminu. Zapraszam do zapoznania się z nim przed ewentualnym zgłoszeniem uczestnictwa.      Sebastian Ostoja-Lniski /organizator/

Wszystkim uczestnikom edycji 2017 życzę dzielenia się tortem z wizerunkiem zwycięscy edycji 2017. W roku 2016 takiej przyjemności dostąpił Dariusz Lorbiecki. (tort na fotce poniżej)

 

Witam Serdecznie Miłośników Sportu Gołębiarskiego!

Ponad rok temu zrodził się pomysł na organizację przeze mnie lotów gołębi pocztowych ze wspólnego gołębnika. Obecnie wszedł w fazę realizacji. Rozpocząłem budowę gołębnika na 660 gołębi. Ilość gołębi, którą planuję przyjąć uważam za optymalną, pozwalającą utrzymać gołębie w zdrowiu i doskonałej kondycji.

Gołębnik, ktory powstaje ma być przede wszystkim funkcjonalny. Ściana frontowa (osiatkowana) będzie skierowana na południowy wschód. Na podłodze będzie ułożony ruszt. Regały spoczynkowe zamontowane zostaną na tylnej ścianie. Pomiędzy działami, a frontową ścianą będzie korytarz oddzielony ażurową ścianką.

Od dłuższego czasu pracowałem również nad regulaminem. Moim zdaniem jest on czytelny i zrozumiały.

Ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby rywalizacja na „WG Czersk” odbywała się w oparciu o zasadę „fair play”.  Mam świadomość, że podobne przedsięwzięcia często podlegają ostrej krytyce (często uzasadnionej). Tej konstruktywnej nie obawiam się.

To przedsięwzięcie traktuję jako długookresowe i szczególnie zależeć mi będzie na zdobyciu Państwa zaufania.

Osobiście gołębiami zajmuję się blisko 30 lat. Doświadczenie nabyte przez ten okres , z pewnością pozwoli mi na umiejętne zajmowanie się powierzonymi gołębiami. Do tej pory procentowało to przy prowadzeniu prywatnej hodowli, gdzie zdobywałem  tytuły mistrzowskie na poziomie Sekcji, Oddziału, Okręgu czy Regionu.

Mam nadzieję, że rywalizacja na „WG Czersk” dostarczy wielu pozytywnych emocji, a ewentualne sukcesy rozsławią Państwa hodowle.

Uczestnicy, którzy zarejestrują swój udział do 31 grudnia 2014 i zgłoszą co najmniej 5 gołębi mogą dostarczyć jednego gołębia „gratis” ( 5 szt. płatnych 6 gratis). Gołąb "gratisowy" nie wymaga dodatkowej aktywacji, ponieważ od początku jest pełnoprawnym uczestnikiem "WG". Wpłaty na poczet uczestnictwa będą przyjmowane od 15 stycznia 2015 roku. W formularzu zgłoszeniowym proszę wpisywać pełne dane adresowe, które będą potrzebne do wystawienia faktury Vat.

Zapraszam do wzięcia udziału w zawodach organizowanych w 2015 roku.

Sebastian Ostoja-Lniski


Odwiedzin: 27, Dzisiaj: 27, On-line: 1 © Copyright wgczersk.pl 2014